French, Kathleen Principal
Gaines, April Assistant Principal

Abbey, Teresa Behavior Specialist
Anthony, Sarah STEM Teacher
Barrett, Mary Kay Program Challenge Teacher
Bearden, Melinda Kindergarten Teacher
Betsill, Alma 5th Grade Teacher
Bivins, Chelsea 1st Grade Teacher
Blount, Nakesha Speech Therapist
Bonds, Katrina Art Teacher
Booth, Kelli H.A.V.E.N. Academy (2nd and 3rd)
Branton, Lorie Kindergarten
Bridges, Candice Fourth Grade Teacher
Bryant, Sharon Paraprofessional
Ceballos, Tonya Project Class Teacher
Chappel, Cyndi LEAP Program Teacher
Collins, Diereshe Media Specialist
Cox, Haley 4th Grade Teacher
Creech, Deann 1st Grade Teacher
Davis, Hannah Special Education Teacher
Dettrey, Vickii H.A.V.E.N. (4, 5)
Dickerson, Jacquelyn Kindergarten Teacher
Dobson, Stephanie 2nd Grade Teacher
Flotz, Lea 3rd Grade Teacher
Gaines, April Assistant Principal
Hastings, Kalie H.A.V.E.N. Academy (K and 1st)
Haynes, Angela Educational Evaluator
Hicks, Amber 2nd Grade Teacher
Hurley, Lindsay P.E. Teacher
Jackson, Marcy First Grade Teacher
Jiles, Danielle 5th Grade Teacher
Keller, Deborah Speech Therapist
Kimberley, Cindy 5th Grade Teacher
Kingeter, Brandi 3rd Grade Teacher
Landers, Elizabeth Gifted Teacher
Long, Alisa Behavior Specialist
Manley, Danielle IRR Teacher
McKoy, Christy 3rd Grade
Mogbo, Amala Special Education Teacher
Mortenson, Jody Office Manager
Peden, Laura HAVEN Teacher
Rahn, Kim Special Education Teacher
Robbins, Holly Music Teacher
Rudd, Emily Behavior Specialist
Sanders, Anna IRR Teacher
Shagawat, Karen Special Education Teacher
Shealey, Ashley School Counselor
Shipp, Samantha 5th Grade Teacher
Slatton, Mandi 1st Grade Teacher
Small, Tracy H.A.V.E.N. Counselor
Smith, Cody 4th Grade Teacher
Sweeney, Jodie Kindergarten Teacher
Sweeney, Lisa LEAP Program Teacher
Tauber, Lexy 2nd Grade Teacher
Tolbert, Danielle Lead Teacher H.A.V.E.N.
Tucker, Cortney 2nd Grade Teacher
Vaneffen, Carla Teacher of the Visually Impaired
Walker, Elesha H.A.V.E.N. Teacher (3rd and 4th)
Walton, Roxie 4th Grade Teacher
West, Brooke IRR Teacher
Woodfin, Marylee 3rd Grade Teacher
Worsham, Brooke First Grade

Barber, Drake Paraprofessional
Bearden, Melanie Media Clerk
Bergquist, Laurie Cafeteria
Bucci, Ann Special Education Paraprofessional
Byrd, Cortavious Special Education Paraprofessional
Canty, Michalea Paraprofessional
Dockery, Laurel Paraprofessional
Dotson, Rae HAVEN paraprofessional
Easterwood, Pamela Paraprofessional
Farray, Denise Paraprofessional
Findley, Rachael Attendance Clerk
Finney, Mareeko HAVEN Paraprofessional
Fowler, Lee Special Education Paraprofessional
Gladden, Candice Paraprofessional
Hall, Julia Special Education Paraprofessional
Henry, Pam Cafeteria Manager
Hinchmon, Joe Special Education Paraprofessional
Jackson, Abbie Special Education Paraprofessional
Johnson, Kelley HAVEN Paraprofessional
Kenton, Francis Special Education Paraprofessional
Kilgore, Lizzie Paraprofessional
Lee, Angela Kindergarten Paraprofessional
Matthews, Lana Kindergarten Paraprofessional
Maxwell, Kathy Special Education Paraprofessional
McKinley, Michelle Office- Clinic
Miles,  Courtnee Paraprofessional
Moody, Darlene Cafeteria
Mortenson, Jody Office Manager
Oliver, Richelle Paraprofessional
Parker, Janice HAVEN Paraprofessional
Sims, Kimberly Paraprofessional
Stafford, Eddie Paraprofessional
Taylor, Jerlisa Paraprofessional
Testa, Bill Custodian
Walton, Julie Special Education Paraprofessional
Welch, Melanie Cafeteria
Williams, Ronniece Cafeteria
Williams, Telesia Paraprofessional
Womack, Ellen Special Education Paraprofessional
Zachery, Thomas Cafeteria